Jak możesz załatwić tę sprawę?
Po zalogowaniu i wybraniu konkretnej sprawy poprzez wypełnienie sekcji „Zawiadomienie o wykonaniu zgłoszonych prac geodezyjnych”
Zgodnie z zapisami § 35 rozporządzenia w sprawie standardów technicznych wykonywania geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych oraz opracowywania i przekazywania wyników tych pomiarów do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego od 1 stycznia 2022 roku operatów technicznych sporządza się w postaci elektronicznej.
W związku z tym składanie dokumentacji odbywa się przy pomocy dedykowanego systemu do prowadzenia państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego. Szczegóły w opisie powyżej.
SPRAWA:
Zawiadomienie o przekazaniu wyników zgłoszonych prac geodezyjnych
Po uzupełnieniu interaktywnego formularza dostępnego w sekcji „Zawiadomienie o wykonaniu zgłoszonych prac geodezyjnych” i wysłaniu wraz z operatem zawiadomienie o przekazaniu wyników prac geodezyjnych jest generowane automatycznie i przesyłane do systemu do prowadzenia państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
W siedzibie:
Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej
ul. Bernardyńska 7
35-069 Rzeszów
parter, pok. 002 Sala Obsługi Geodety
Dla spraw dotyczących zgłoszeń prac geodezyjnych lub prac kartograficznych wszczętych od dnia wejścia w życie ustawy zmieniającej z dnia 16 kwietnia 2020 r., t.j. od 31 lipca 2020 r. – najpóźniej w przewidywanym terminie przekazania do organu zbiorów danych lub dokumentów, zadeklarowanym przez Wykonawcę pracy geodezyjnej w zgłoszeniu pracy geodezyjnej.
Brak opłat.
Oddział Dokumentacji i Kartografii – Zespół Obsługi Zasobu Geodezyjnego
Brak
Niezłożenie zawiadomienia o przekazaniu wyników zgłoszonych prac geodezyjnych i nieprzekazanie tych wyników zgłoszonych prac geodezyjnych przed upływem przewidywanego terminu ich przekazania do organu Służby Geodezyjnej i Kartograficznej jest równoznaczne z zaniechaniem wykonywania tych prac.
W przypadku gdy wykonawca prac geodezyjnych pisemnie zawiadomi organ Służby Geodezyjnej i Kartograficznej o zaniechaniu ich wykonania, przepisu tego nie stosuje się.
Ponowne podjęcie zaniechanych prac geodezyjnych wymaga dokonania nowego zgłoszenia prac.
Wydłużenie przewidywanego terminu przekazania zbiorów danych lub dokumentów nie może być dłuższe niż rok, licząc od dnia dokonania przez wykonawcę prac geodezyjnych uzupełnienia zgłoszenia tych prac. Za dzień dokonania uzupełnienia zgłoszenia prac rozumie się dzień złożenia do organu Służby Geodezyjnej i Kartograficznej uzupełnienia zgłoszenia prac przez wykonawcę prac geodezyjnych lub dzień nadania uzupełnienia zgłoszenia prac w placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu przepisów prawa pocztowego.
W szczególnie uzasadnionych przypadkach organ Służby Geodezyjnej i Kartograficznej może, na wniosek wykonawcy prac geodezyjnych, przywrócić termin na uzupełnienie zgłoszenia prac mającego na celu wydłużenie przewidywanego terminu przekazania do organu Służby Geodezyjnej i Kartograficznej zbiorów danych lub dokumentów. Przepisy art. 58 i art. 59 Kodeksu postępowania administracyjnego stosuje się.
• Ustawa z dnia 17 maja 1989 r. – Prawo Geodezyjne i Kartograficzne (t.j. Dz.U. 2021 poz. 1990)
• Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks Postępowania Administracyjnego (t.j. Dz.U. 2021.735 ze zm.)
• Rozporządzenie Ministra Rozwoju w sprawie wzorów zgłoszenia prac geodezyjnych, zawiadomienia o przekazaniu wyników zgłoszonych prac oraz protokołu weryfikacji wyników zgłoszonych prac geodezyjnych (Dz.U. 2020.1316).
• Rozporządzenie Ministra Rozwoju z dnia 18 sierpnia 2020 r. w sprawie standardów technicznych wykonywania geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych oraz opracowywania i przekazywania wyników tych pomiarów do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (Dz.U. 2020.1429).